امنیت برنامه

بازار قصد دارد مطمئن شود که امنیت کاربران همیشه اولویت دارد و حفظ می‌شود؛ به هر دلیل اگر کارکرد برنامه پیچیده یا دسترسی‌های برنامه نالازم باشند، یا با اطلاعات حساسی از کاربر در ارتباط باشند، ممکن است برنامه پذیرفته نشود.

  • فروشگاه‌های اینترنتی که قصد انتشار برنامهٔ مرتبط با فروشگاه خود را در بازار دارند، نیازمند دریافت «نماد اعتماد الکترونیکی» از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند.
  • پرداخت اینترنتی برای برنامه‌هایی که به این امکان نیاز دارند، لازم است از طریق درگاه‌های امن مورد تأیید بانک مرکزی انجام شود و در مرورگر نمایش داده شود.
  • برنامه‌ها نباید در محتوای خود به سایر فروشگاه‌ها و سایت‌های توزیع برنامه یا بازی اشاره کنند یا امکان دسترسی به برنامه‌ها را از منبعی به غیر از بازار فراهم کنند.
  • برنامه‌هایی که از کافه‌بازار دانلود می‌شوند، باید آخرین نسخه‌ی به روز‌شده‌ی برنامه‌ باشند. قرار دادن نسخه‌های قدیمی برنامه در بازار و خودداری از به روزرسانی آن مجاز نیست.
  • برنامه‌هایی که از کافه‌بازار دانلود می‌شوند تنها باید از طریق بازار به‌روزرسانی شوند. جایگزینی، تغییر و به‌روزرسانی برنامه از هیچ روش دیگری قابل قبول نیست.

  • در صورتی که برنامهٔ شما اطلاعات حساس کاربر را ذخیره می‌کند، از امنیت ذخیره‌سازی اطمینان حاصل کنید.

  • استفاده از Intent: کارهای حساسی که باید در برنامه ایمن و شفاف باشند یا برای کاربر هزینه‌بر هستند مانند ارسال پیامک یا برقراری تماس تلفنی، باید تا جای ممکن با استفاده از Intent انجام شوند.

برنامه‌های اندرویدی می‌توانند خیلی کارها را با استفاده از Intent انجام دهند که در این صورت، نیازی به دسترسی‌های مربوط به انجام آن کار نیست. وقتی از Intent استفاده می‌کنید، کاری که قرار است انجام شود برای کاربر مشخص و نیازمند تأیید وی است. مثلاً وقتی پیامکی را با Intent ارسال کنید، دیگر برنامه‌ٔ شما به دسترسی «ارسال پیامک» نیاز ندارد و ضمناً متن پیامک ارسالی و گیرنده، به کاربر نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند آن را رد یا ارسال نماید.