ما با تشریح قوانین خود، تلاش می‌کنیم سیاست‌های بازار به منظور انتشار برنامه‌ها را برای شما شفاف سازیم و امیدواریم شما نیز با توجه به این موارد، از بروز تخلف جلوگیری نمائید. شما به عنوان ناشر برنامه، موظف به مطالعه و رعایت قوانین بازار در برنامه خود هستید. زمانی که تخلف صورت می‌گیرد ما متعهد به انجام اقدام‌های لازم و اطلاع‌رسانی به ناشر برنامه، برای اصلاح مورد هستیم.


حیطهٔ قوانین

هر محتوایی که برنامه نمایش داده یا کاربر را به آن ارجاع می‌دهد، مشمول قوانین بازار است. از جمله هرگونه تبلیغاتی که برنامه نمایش می‌دهد و هر محتوایی که توسط کاربر ایجاد شده و برنامه از آن میزبانی می‌کند یا سایر کاربران را به آن ارجاع می‌دهد.

به علاوه، محتوای عمومی حساب توسعه‌دهندگی که در بازار نمایش داده می‌شود (مانند نام توسعه‌دهنده و محتوای صفحهٔ وب‌سایت ثبت شدهٔ توسعه‌دهنده) مشمول این قوانین است.

فرآیند اعمال قوانین

اگر برنامهٔ شما قوانین بازار را نقض کند، برنامه را از حالت انتشار خارج و ایمیلی حاوی قانون نقض‌شده برای شما ارسال خواهیم کرد. تکرار تخلف یا مشاهدهٔ تخلف جدی (مانند انتشار بد افزارها، هرگونه تقلب یا انتشار برنامه‌هایی که برای کاربر یا دستگاه او مضر هستند و سایر موارد) موجب مسدود شدن حساب توسعه‌دهندگی شما خواهد شد.

توجه داشته باشید که ایمیل‌های اعلام تخلف ممکن است شامل تمامی اشکالات برنامه یا برنامه‌های شما نباشد. توسعه‌دهنده موظف است مشکل اعلام‌شده را با مطالعهٔ قوانین بازار تشخیص بدهد و از اینکه سایر برنامه‌های او نیز قوانین بازار را نقض نمی‌کنند، اطمینان حاصل کند. عدم تشخیص اشکال برنامه ممکن است موجب حذف شدن همیشگی برنامه یا مسدود شدن حساب کاربری شما شود.

در صورت وجود هرگونه سؤال دربارهٔ حذف برنامه به دلیل تخلف و همچنین گزارش تخلف در بازار، می‌توانید به منابع زیر مراجعه کنید. 

لطفاً توجه داشته باشید که تیم‌های پشتیبانی بازار به شما مشاورهٔ حقوقی ارائه نخواهند داد.