نسخه چاپی

توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌هایی که با قوانین انتشار برنامه‌ها در بازار مطابقت ندارند را به پشتیبانی توسعه دهندگان گزارش دهند. در این محتوا در مورد نحوه ارسال این گزارش‌ها و چگونگی رسیدگی به تخلفات در بازار صحبت خواهیم کرد.

گزارش نقض قوانین مالکیت فکری

اگر مالکیت فکری برنامه‌ای به شما تعلق دارد و این برنامه بدون تایید و رضایت شما در بازار منتشر شده، لطفاً تخلف مشاهده شده را از طریق آدرس ایمیل "developers@cafebazaar.ir" در قالب زیر به اطلاع ما برسانید. بازار گزارش شما را به دقت بررسی و در صورت اثبات تخلف، محتوای ذکر شده را از دسترس خارج خواهد کرد.

جهت بررسی موارد مربوط به مالکیت فکری، لازم است اطلاعات مورد نیاز را در قالب زیر برای ما ارسال کنید:

 • نام صاحب اثر
 • اطلاعات تماس شامل نام، شماره تماس و آدرس ایمیل شما (اگر شما صاحب اثر نیستید لطفاً ارتباط خود را با صاحب اصلی اثر شرح دهید)
 •  لیست دقیق محتوایی که از انتشار آن شکایت دارید و محل قرارگیری آن در برنامه را مشخص کنید
 •  شماره ثبت و مجوز‌های مربوط به محتوا را برای ما ارسال کنید
 • لینک برنامه در بازار، نام برنامه، شماره نسخه (درصورت لزوم) و نام ناشر را مشخص کنید.
 • در انتهای درخواست گزارش تخلف خود این دو جمله را اضافه کنید: «مطمئن هستم که صاحب مالکیت اثر، اجازه انتشار محتوای ذکر شده را در برنامه بالا نداده و طبق قانون نیز توسعه‌دهنده برنامه مجاز به استفاده از آن نیست» «بدینوسیله اعلام می کنم که اینجانب، اجازه اقدام در این‌باره را از طرف صاحب اثر دارم و محتوای این گزارش حقیقت دارد و صحیح است»

بعد از ذکر موارد بالا، می‌توانید گزارش اعتراض خود را به آدرس ایمیل Developers@cafebazaar.ir ارسال کنید.

درصورتی که ناشر برنامه، قانون مالکیت فکری را به صورت مکرر نقض کرده باشد، بازار این اختیار را دارد تا حساب توسعه دهندگی ایشان را مسدود کند. اگر مشاهده کردید که توسعه‌دهنده‌ای بصورت پی‌ درپی قوانین را نقض می‌کند، لطفاً اطلاعات کافی جهت رسیدگی به این موضوع را برای ما ارسال کنید.

گزارش سو استفاده از علامت تجاری

بازار برای حمایت از صاحبان علامت‌های تجاری، شکایت‌های مرتبط با سو استفاده از علامت تجاری را بررسی خواهد کرد. اگر مشاهده کردید که از علامت‌ تجاری در برنامه‌ای سو استفاده شده است، لطفا مورد مشاهده شده را از طریق آدرس ایمیل "developers@cafebazaar.ir" در قالب زیر به ما اطلاع دهید:

 • نام صاحب علامت تجاری
 • اطلاعات تماس شامل نام، شماره تماس و آدرس ایمیل شما (اگر شما صاحب علامت تجاری نیستید لطفاً ارتباط خود را با صاحب اصلی اثر شرح دهید)
 • لیست علامت(های) تجاری مورد بحث و محل قرارگیری آن(ها) در برنامه یا اطلاعات توضیحی آن را مشخص کنید.
 • شماره ثبت علامت تجاری در صورت وجود
 • لینک برنامه در بازار، نام برنامه، شماره نسخه (درصورت لزوم) و نام ناشر را مشخص کنید.
 • در انتهای درخواست گزارش تخلف خود این دو جمله را اضافه کنید: «مطمئن هستم که صاحب علامت تجاری، اجازه استفاده از آن را را در برنامه بالا نداده و طبق قانون نیز توسعه‌دهنده برنامه مجاز به استفاده از این علامت تجاری نیست» | «بدینوسیله اعلام می کنم که اینجانب، اجازه اقدام در این‌باره را از طرف صاحب علامت تجاری دارم و محتوای این گزارش حقیقت دارد و صحیح است»

گزارش فروش یا عرضه غیرمجاز برنامه‌ها

بازار از انتشار و فروش غیرمجاز برنامه‌های ایرانی یا خارجی جلوگیری می‌کند، اگر برنامه‌ای مشاهده کردید که مربوط به توسعه دهنده دیگری است، جهت بررسی گزارش، لازم است اطلاعات مورد نیاز را از طریق ایمیل "developers@cafebazaar.ir" در قالب زیر برای ما ارسال کنید.

جهت بررسی مورد، لازم است اطلاعات مورد نیاز را در قالب زیر برای ما ارسال کنید:

 • نام توسعه دهنده اصلی برنامه
 • لینک برنامه اصلی و نام بسته آن
 • اطلاعات تماس شامل نام، شماره تماس و آدرس ایمیل شما (اگر شما توسعه دهنده برنامه نیستید لطفاً ارتباط خود را با صاحب اصلی اثر شرح دهید)
 • به این سوال‌ها پاسخ دهید که آیا از کدها و پایگاه داده برنامه اصلی سواستفاده شده است یا برنامه دقیقا به همان شکل در بازار منتشر شده؟
 • شماره ثبت برنامه در صورت وجود
 • درصورتی که برنامه عینا منتشر نشده است، به صورت دقیق ذکر کنید که در کدام قسمت(های) برنامه و به چه دلیلی قوانین نقض شده است.
 • لینک برنامه متخلف، نام آن، شماره نسخه (درصورت لزوم) و نام ناشر آن را ارسال کنید
 • در انتهای گزارش خود این دو جمله را اضافه کنید: «مطمئن هستم که سورس برنامه بالا متن‌باز نبوده و توسعه دهنده اصلی برنامه اجازه انتشار آن را صادر نکرده است» و «بدینوسیله اعلام می کنم که اینجانب، اجازه اقدام در این‌باره را از طرف صاحب برنامه دارم و محتوای این گزارش حقیقت دارد و صحیح است».

در صورت داشتن حساب توسعه دهندگانی بازار، با آدرس developers@cafebazaar.ir مکاتبه کنید. در نظر داشته باشید که جهت بررسی شکایت، ممکن است بازار اطلاعات بیشتری را از شما درخواست کند.

درصورتی که ناشر برنامه، قانون را به صورت مکرر نقض کرده باشد، بازار این اختیار را دارد تا حساب توسعه دهندگی ایشان را مسدود کند. اگر مشاهده کردید که توسعه‌دهنده‌ای بصورت پی‌ درپی قوانین را نقض می‌کند، لطفاً اطلاعات کافی جهت رسیدگی به این موضوع را برای ما ارسال کنید.

گزارش محتوای نامناسب

اگر محتوای نامناسبی در برنامه‌های بازار مشاهده کردید می‌توانید مورد را جهت بررسی گزارش کنید. در گزارش‌های خود همواره روی مشکل اصلی تمرکز کرده، به طور دقیق ذکر کنید که در کدام قسمت از برنامه یا اطلاعات توضیحی آن تخلف را مشاهده کرده‌اید. بازار در اسرع وقت به این گزارش‌ها رسیدگی می‌کند.

برای ثبت گزارش محتوای نامناسب، به صفحه جزئیات برنامه در اپلیکیشن بازار مراجعه کنید. همچنین می‌توانید این گزارش را از طریق ارتباط با آدرس ایمیل developers@cafebazaar.ir برای بازار ارسال کنید.

اخطارها

شما با انتشار برنامه خود در بازار، «قوانین انتشار برنامه‌ها» را پذیرفته‌اید. قابل ذکر است بازار ملزم به ارسال اخطار پیش از حذف برنامه یا مسدود کردن حساب کاربری توسعه دهنده نیست.

اگر برنامه‌ای قوانین بازار را نقض کند، توسعه دهنده برنامه، اخطاری با مهلت چند روزه برای رفع مشکل دریافت خواهد کرد. لازم است که توسعه دهنده به این پیغام توجه کرده و برای جلوگیری از حذف شدن برنامه یا مسدود شدن حساب کاربری توسعه دهنده آن را نادیده نگیرد.

اخطار به این معناست که برنامه در شرف تعلیق است و عدم رسیدگی به مورد ذکر شده یا انتشار مجدد برنامه‌ای که مشکل مشابه دارد، منجر به حذف شدن برنامه یا مسدود شدن حساب توسعه‌دهندگی شما خواهد شد.

توجه داشته باشید که اخطارهای اعلام شده به شما ممکن است شامل تمامی اشکالات برنامه یا برنامه‌های شما نباشد. توسعه‌دهنده موظف است مشکل اعلام شده را با مطالعه قوانین بازار تشخیص بدهد و از اینکه سایر برنامه‌های او نیز قوانین بازار را نقض نمی‌کند اطمینان حاصل کند. عدم تشخیص اشکال برنامه ممکن است موجب حذف شدن همیشگی برنامه یا مسدود شدن حساب کاربری شما شود.

اگر محتوایی مغایر با قوانین بازار مشاهده کردید، می‌توانید آن را از طریق ایمیل developers@cafebazaar.ir با پشتیبانی توسعه دهندگان بازار در میان بگذارید.

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۱۹:۲۲

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۰۹:۲۳