نسخه چاپی

 

جامعیت، کمیت و کیفیت محتوای یک برنامه‌ لازم است با یافته‌های کاربر که به راحتی می‌تواند با جستجو در اینترنت بیابد، تفاوت آشکاری داشته باشد. برنامه‌هایی که شامل محتوای پراکنده و ناهمگون هستند و جامعیت کافی ندارند، در بازار قابل انتشار نیستند. همچنین در صورتی‌که توسعه‌دهنده قادر به ارائه‌ی محتوای برنامه‌های خود در یک برنامه باشد، بهتر است از عرضه‌ آن به صورت مجزا در چندین برنامه خودداری کند. 

علاوه بر محتوای برنامه‌ها، امکانات، رابط کاربری، کارایی و کاربردوستانه بودن (User Friendly) آن‌ها نیز اهمیت دارد. کافه‌بازار همواره تلاش میکند تا با حمایت از برنامه‌های با کیفیت، توسعه‌دهنده‌ها را در جذب حداکثری کاربرانشان یاری دهد. برنامه با هر ابزاری که توسعه یافته باشد، لازم است از کیفیت و رابط‌‌‌‌ کاربری قابل قبولی برای انتشار برخوردار باشد. برنامه‌‌های نامناسب و ناکارآمد که خصوصیات و ویژگی‌های متمایزی از سایر برنامه‌ها یا بازی‌ها نداشته باشند، در بازار قابل انتشار نیستند.

 

توضیحات تکمیلی:

-امکان انتشار تعداد زیادی برنامه با محتوا، عملکرد و تجربه‌‌ی کاربری مشابه وجود ندارد. برنامه‌ها باید تلاش کنند تا از طریق ایجاد محتوا یا خدمات منحصر به فرد، امکانات جدیدی به کاربران ارائه دهند.

-برنامه‌هایی که کاربرد و ظاهری یکسان با برنامه‌های قبلیِ توسعه‌دهنده و یا سایر برنامه‌های موجود در بازار دارند، ممکن است در بازار قابل انتشار نباشند.

-برنامه‌هایی که کارکرد اصلی‌شان برگزاری قرعه‌کشی، بخت‌آزمایی یا لاتاری است، در بازار قابل انتشار نیستند.

-برنامه‌هایی که اجرا یا نصب نمی‎شوند یا کارایی اصلی‌شان همراه با خطاست و به قولی باگ (Bug) دارند، در بازار قابل انتشار نیستند.

-برنامه‌ها باید خدمات خود را که به صورت محلی (Native) قابل انجام است، درون خود دستگاه انجام دهند و چنین خدماتی را بدون دلیل موجه، به صورت آنلاین، اینترنتی یا تحت وب (یا درون WebView) انجام ندهند.

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۱۲:۱۹

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۰-۰۵-۱۸ ۱۵:۱۱