نسخه چاپی

در طول انتشار برنامه شاید بار‌ها با این مورد مواجه شده باشید که پیامی از سمت بازار پس از بررسی برنامه به شما ارسال شده که حاوی پیغام «می‌بایست پکیج‌ نیم برنامه را تغییر دهید» است. در ادامه مطلب اصولی ‌ترین روش تغییر پکیج‌ نیم برنامه در اندروید استودیو را خواهیم گفت.

مراحل تغییر پکیج‌نیم در اندروید استودیو

۱. وارد محیط اندروید استودیو شده و در بخش پروژه اندروید، روی پوشه app و سپس java کلیک کنید. در حالت عادی مشاهده می‌کنید که چندین پوشه که مجموعا پکیج‌ نیم شما را تشکیل می‌دهد به صورت جدا از هم چیده شده‌اند. کافیست تا در همان پنجره روی آیکن setting کلیک کرده و گزینه Compact Empty Middle Packages را فعال کنید.

Compact Empty Middle Packages
Compact Empty Middle Packages

سپس مشاهده خواهید کرد که تمامی بسته‌های میانی شما به حالت فشرده درآمده و شامل یک فایل می‌شود که همان پکیج‌نیم فعلی شماست.

۲. در مرحله دوم روی پکیج‌ نیم فعلی کلیک راست کنید و با انتخاب گزینه Refactor و سپس Rename وارد صفحه‌ تغییر پکیج‌ نیم شوید.

Rename
Rename

۳. در ادامه با پیغامی مواجه خواهید شد که تاییدیه تغییر پکیج‌ نیم فعلی است که با انتخاب گزینه Rename Package شما می‌توانید وارد بخش تعیین پکیج‌ نیم جدید شوید.

تغییر پکیج‌ نیم
Rename Package

حال در کادر مشخص شده نام جدید مورد‌نظر خود را وارد کنید و روی گزینه Refactor کلیک کنید.

تغییر پکیج‌ نیم
Refactor

۴. پس از ثبت نام جدید برای پکیج‌ نیم در انتهای محیط اندروید استودیو قسمتی به نام Find‌ را خواهید دید که که یک لیست از بخش‌هایی که این پکیج‌ نیم در آن استفاده شده است و نیاز به تغییر دارد را به شما می‌دهد که شما با کلیک روی گزینه Do Refactor این تاییدیه را به اندروید استودیو می‌دهید تا این تغییرات را اعمال کند.

Do Refactor
Do Refactor

برای آموزش‌های دیگر با بخش راهنما سایت توسعه‌دهندگان بازار همراه باشید. نظرات خود را از طریق ثبت تیکت یا تماس با پشتیبانی با ما در میان بگذارید.

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۱۱:۵۳

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۱۳:۰۳