نسخه چاپی

راهنمای خطاهای پیشخان توسعه دهندگان بازار به شما کمک خواهد کرد تا در صورت مشاهده خطاهای متداول زیر نسبت به پیدا کردن سریع‌ترین راه‌حل برای رفع آن‌ها اقدام کنید. لازم به ذکر است که این مطلب شامل تمام خطاهای پیشخان بازار نمی‌شود. می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی در انتهای این متن خطاهایی که هنگام کار با پیشخان بازار با آن‌ها روبرو شدید را برای کامل‌تر شدن این راهنما با ما در میان بگذارید.

APK sdk version is below 28

منظور از این خطا خصیصه Target SDK Version برنامه است یعنی مقدار در نظر گرفته شده، کمتر از مقداری است که برای انتشار برنامه در نظر گرفته شده است باید توجه کنید که این خصیصه با minimum SDK version  یا حداقل میزان API Level مورد نیاز برنامه متفاوت است. به عبارتی minimum SDK version نشان می‌دهد حداقل نیازمندی برنامه ما برای اجرا روی دستگاه‌های اندرویدی چیست در حالی که Target SDK Version مقدار API Level را مشخص که برنامه برای آن هدف‌گذاری و تست شده است.

زمانی که minimum SDK version عددی بالاتر از API Level دستگاهی باشد که برنامه روی آن دستگاه در حال نصب شدن است، کاربر با خطا روبرو خواهد شد. نادیده گرفتن این خطا باعث خواهد شد که برنامه هنگام اجرا روی نسخه‌های قدیمی اندروید با خطا روبرو شود. با بررسی درصد کاربرانی که با استفاده از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید از برنامه شما استفاده می‌کنند می‌توانید در مورد این که به پشتیبانی از یک نسخه به‌خصوص ادامه داده یا minimum SDK version را ارتقا دهید تصمیم بگیرید.

باید توجه داشت که API Level بالا این امکان را به توسعه‌دهندگان خواهد داد تا بتوانند از جدیدترین API در کدهای برنامه خود استفاده کنند و برنامه طوری طراحی شود که بیشترین میزان سازگاری را با پلتفرم‌های جدید داشته باشد. همچنین گوگل محدودیت‌هایی برای Target SDK Version در نظر گرفته شده است. در نتیجه، توسعه‌دهندگان هنگام بارگذاری برنامه‌های خود در پیشخان باید این محدودیت گوگل را در نظر گرفته و برای جلوگیری از بروز خطا در پیشخان بازار هنگام توسعه برنامه مقدار آن را با این محدودیت تطبیق بدهند. 

خطاهای پکیج نیم 

همه‌ برنامه‌های اندرویدی دارای یک نام بسته مشخص هستند که آن‌ها را از سایر برنامه‌ها متمایز می‌کند و تنها مختص خودِ آن برنامه است. نام بسته، یک شناسه برای برنامه است که به آن "Application ID" هم گفته می‌شود. برای جزئیات بیشتر پکیج نیم را بخوانید.

  • نام بسته جدید دقیقا باید با نام بسته‌های قبلی یکسان باشد: این خطا زمانی رخ می‌ٔدهد که توسعه‌دهنده در نسخه جدید برنامه اسم پکیج نیم را تغییر می‌دهد و آن بسته را (با نام پکیج نیم متفاوت) به عنوان یک بروزرسانی در پنل توسعه دهندگان بارگذاری کند. برای حل این خطا توسعه‌دهنده باید مطمئن شود که نام بسته جدید برنامه با نام‌های قبلی یکسان باشد.
  • نام بسته نباید با نام دیگر برنامه‌ها در بازار یکسان باشد:  زمانی این خطا رخ می‌دهد که توسعه‌دهنده پکیج نیمی را در پیشخان بارگذاری می‌کند که این پکیج نیم پیش از این در پیشخان بازار بارگذاری شده است. مشخص است که دو برنامه نباید پکیج نیم یکسانی داشته باشند. در حالتی دیگر ممکن است توسعه دهنده به اشتباه رهانش جدید را به عنوان برنامه جدید بارگذاری کند. در چنین شرایطی چون همان پکیج نیمی که پیش از این آپلود شده بود مجدد بارگذاری شده، توسعه دهنده با این خطا روبرو خواهد شد.

بسته باید با کلیدی یکسان با آخرین بسته منتشر شده امضا (Sign) شود

وقتی برنامه‌ای به مرحله انتشار رسیده، باید نسخه‌ای برای انتشار توسط توسعه دهنده بارگذاری شود که برای امنیت بیشتر Sign شده است. این مرحله امنیتی کمک خواهد کرد تا در صورت لو رفتن محتوای برنامه، به این دلیل که کلید امنیتی برنامه در اختیار شخص دیگری غیر از توسعه دهنده قرار ندارد، امکان ایجاد تغییر در برنامه به صورت غیر قانونی وجود نداشته باشد.

به بیانی دیگر، استفاده از Sign کمک خواهد کرد تا دسترسی انتشار بروزرسانی برای برنامه تنها در اختیار افراد مجاز قرار بگیرد و از دسترسی‌های غیر مجاز جلوگیری شود. جزئیات بیشتر در امضای برنامه.

نکته: در صورتی که قرار است برای برنامه‌ای بروز رسانی منتشر شود، برای جلوگیری از دریافت خطا باید Sign  مربوط به نسخه فعلی برنامه و بسته جدید بروزرسانی یکسان باشد. 

خطاهای رهانش در پیشخان توسعه دهندگان

  • امکان حذف اولین رهانش وجود ندارد: این خطا زمانی رخ می‌دهد که برای یک برنامه فقط فایل یک نسخه اپ باندل روی پیشخان بازار بارگذاری شده و توسعه دهنده قصد حذف آن را دارد. از آن‌جایی که این فایل اولین رهانش برنامه محسوب می‌شود و بروزرسانی‌ها باید در ادامه آن بارگذاری شوند، امکان حذف برنامه وجود نخواهد داشت. برای جایگزینی این فایل، در حال حاضر امکان حذف مستقیم برنامه توسط توسعه دهندگان در پیشخان بازار وجود ندارد و توسعه دهندگان با تماس با پشتیبانی بازار می‌توانند نسبت به حذف این بسته و بارگذاری برنامه جدید اقدام کنند.
  • شما یک رهانش تدریجی فعال در این برنامه دارید، برای ایجاد رهانش جدید درصد رهانش تدریجی قبلی را ۱۰۰ نموده یا آن را لغو کنید: برای این که توسعه بتواند برای برنامه‌ای که به شکل «رهانش تدریجی» منتشر شده بروز رسانی منتشر کند، باید رهانش تدریجی برنامه به انتشار کامل یا لغو تغییر پیدا کند. 

خطای نامعلوم دوباره تلاش کنید

همان‌طور که از نام این خطا مشخص است، این خطا ممکن است به دلایل نامشخصی رخ دهد. در بعضی از موارد این خطا با بارگذاری مجدد وب سایت پیشخان بازار حل خواهد شد. به طور کلی ممکن است مشکل مرتبط با این خطا در مدت زمانی کوتاه برطرف شود یا به دلیل غیر قابل تشخیصی برای توسعه‌دهندگان تکرار شوند. اگر بعد از دقایقی این مشکل همچنان باقی ماند، می‌توانید با ارتباط با پشتیبانی توسعه دهندگان بازار نسبت به دریافت راهنمایی برای حل این مشکل اقدام کنید. 

مشکلی در امضای بسته‌ها پیش آمده است

پیشخان توسعه دهندگان

این خطا به‌صورت کلی در دو شکل رخ می‌دهد. در مرحله‌ای که توسعه دهنده فایل aab را بارگذاری کرده و حال زمان بارگذاری فایل باینری رسیده است. به این دلیل که فایل aab متعلق به فایل باینری آپلود شده نیست این خطا رخ می‌دهد. به عبارتی فایل aab و bin متعلق بهم نیستند و این موضوع باعث بروز خطا می‌شود.

در حالت دیگر این خطا ممکن است این دو فایل متعلق به یکدیگر باشند اما چون فایل aab دستکاری شده و تغییری در آن اتفاق افتاده، امضایی که توسعه دهنده برای فایل باینری پیاده‌سازی کرده، شناسایی نمی‌شود و ممکن است منجر به خطا شود.

یک رهانش نهایی نشده وجود دارد

ممکن است فایل برنامه‌ای که توسط توسعه‌دهنده بارگذاری شده توسط بازار رد شود (جزئیات بیشتر در دلایل متداول رد برنامه‌ها)؛ توسعه‌دهندگان بعد از اصلاح مشکلات مورد نظر فایل جدیدی را روی پیشخان دهندگان بازار بارگذاری خواهند کرد. در این مرحله برای انتشار برنامه، اگر فایل قبلی که توسط بازار رد شده در پیشخان غیر فعال نشود، امکان انتشار فایل جدید هم وجود نخواهد داشت. به زبان ساده، به صورت همزمان نباید دو فایل فعال از یک برنامه روی پیشخان توسعه دهندگان بازار وجود داشته باشد و امکان تغییر در وضعیت برنامه تنها برای یک فایل ممکن خواهد بود.

این ویدیو در آپارات وجود ندارد

زمانی که برای نمایش ویدیو از بازی و برنامه خود در بازار از آپارات استفاده می‌کنید، ابتدا با تماشای ویدیو در سایت آپارات از بارگذاری صحیح ویدیو مطمئن شوید. ممکن است برای پردازش کامل ویدیو در آپارات به مدتی زمان نیاز باشد. ممکن است در این زمان یا به دلیل آپلود ناقص ویدیو با خطای «این ویدیو در آپارات وجود ندارد» مواجه شوید.

بعد از اطمینان حاصل کردن از بارگذاری صحیح ویدیو، مطمئن شوید که لینک آپاراتی که در پیشخان توسعه دهندگان بازار قرار گرفته با لینک ویدیو شما در آپارات یکسان باشد.

فایل باندلی که بارگذاری کرده‌اید یک فایل aab معتبر نیست

اگر فایل aab که توسط توسعه دهنده بارگذاری شده به هر دلیلی دارای اشکال باشد، این خطا نمایش داده خواهد شد. برای بارگذاری بدون مشکل یک فایل aab، شما باید با استفاده از ابزار bundle signer فایل aab برنامه خود را رمزنگاری و سپس فایل رمزنگاری‌شده (bin.) را بارگذاری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این فایل‌ها به اپ باندل مراجعه کنید.

 علاوه بر این متن، راهنمای پیشخان به شما کمک خواهد کرد تا با ابزارهای پیشخان توسعه دهندگان بازار برای انتشار، به‌روزرسانی، پشتیبانی و مشاهده روند پیشرفت برنامه بیشتر آشنا شوید. برای راهنمایی‌های بیشتر از طریق ثبت تیکت یا تماس با پشتیبانی بازار با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۹۷۹۸ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۰:۵۲

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۱:۵۳