نسخه چاپی
فهرست مطالب

بازار برای افزایش امنیت حساب‌ توسعه‌دهندگی، «ورود با کد تایید یک‌بار مصرف» را در پیشخان فعال کرده‌است. «ورود با کد تایید»، یک لایه‌ی امنیتی جدید به حساب شما اضافه کرده و افراد غیرمجاز، حتی در صورت دسترسی به ایمیل و رمز عبور حساب شما، امکان ورود به پیشخان توسعه‌دهندگی شما را نخواهندداشت.

بنابراین برای ورود به پیشخان لازم است به شماره تماس وارد شده در حساب توسعه‌دهندگی خود دسترسی داشته باشید. 

نحوه ورود به پیشخان

برای ورود به حساب توسعه‌دهندگی خود، ابتدا وارد صفحه‌ی ورود به پیشخان شوید و پس از ثبت آدرس ایمیل و رمز عبور خود بر روی گزینه‌ی «ورود به پیشخان» کلیک کنید.

در صورتی که از گزینه‌ی «ورود با گوگل» برای ورود به حساب توسعه‌دهندگی خود استفاده کنید، بدون استفاده از کد تایید یک‌بار مصرف، وارد پیشخان می‌شوید.

پس از این مرحله، در صورتی که فرآیند «تایید دومرحله‌ای» را فعال نکرده‌باشید، یک کد یکبار مصرف (به شماره تماسی که قبلا در حساب توسعه‌دهندگی خود ثبت کرده‌بودید)، برای شما پیامک خواهدشد. پس از ثبت این کد، و کلیک بر روی گزینه‌ی «بررسی کد»، وارد پیشخان توسعه‌دهندگی خود می‌شوید.

در صورتی که کد تایید برای شما ارسال نشد، لطفا پس از اطمینان از دریافت پیامک توسط دستگاه خود، از گزینه‌ی «ارسال مجدد کد» استفاده کنید.

نحوه غیرفعال‌سازی ورود با کد تایید

برای غیرفعالسازی این سرویس لازم است، پس از ورود به پیشخان، از منو تنظیمات، وارد بخش «تغییر رمز عبور» شوید. پس از تغییر رمز عبور خود و ثبت رمز عبور جدید، ورود با کد تایید غیرفعال خواهد شد. 

لازم به ذکر است که با فعالسازی قابلیت «تایید دومرحله‌ای با برنامه‌ی Google Authenticator» نیازی به وارد کردن کد تایید نخواهید داشت. برای فعالسازی این قابلیت، پس از ورود به پیشخان، از منو تنظیمات، وارد بخش «تایید دومرحله‌ای» شده و این قابلیت را فعال کنید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، مستند  فعال‌سازی تایید دومرحله‌ای را مطالعه نمایید. 

سوالات متداول

۱- اگر به شماره تماس قبلی دسترسی نداشته باشم چگونه وارد پیشخان شوم؟

به این منظور لازم است تا پیامی از طریق ایمیل توسعه‌دهندگی خود به آدرس developers@cafebazaar.ir  ارسال و درخواست تغییر شماره تماس خود را به شکل زیر به پشتیبانی توسعه‌دهندگان بازار اعلام کنید:

ابتدا لطفا در قسمت Subject ایمیل، عبارت «عدم دسترسی به شماره تماس» را یادداشت کرده و سپس مطابق با متن زیر، شماره‌ی تماس جدید خود را معرفی نمایید.اینجانب ……… با کد ملی …….. درخواست تغییر شماره تماس حساب توسعه‌دهندگی خود به شماره تماس …… را دارم. 

پس از دریافت ایمیل، به شماره‌ی معرفی شده از طریق پشتیبانی توسعه‌دهندگان بازار تماس خواهیم گرفت و پس از تکمیل فرآیند احراز، شماره‌ی تماس حساب توسعه‌دهندگی شما تغییر خواهد کرد. بنابراین از شما خواهشمندیم در زمان فرآیند تغییر شماره تماس، به تلفن همراه خود دسترسی داشته‌باشید.

۲- اگر به ایمیل توسعه‌دهندگی خود دسترسی نداشته‌باشم چگونه می‌توانم ایمیلم را تغییر دهم؟

چنانچه به ایمیل توسعه‌دهندگی خود دسترسی ندارید لازم است ابتدا با ایمیلی جدید، یک حساب توسعه‌دهندگی جدید در بازار بسازید. هر توسعه‌دهنده با کد ملی یا شناسه ملی خود فقط یک حساب فعال می‌تواند داشته باشد، بنابراین لازم است برای تایید و فعال‌سازی حساب جدید خود مدارک زیر را به صورت فیزیکی از طریق پست یا پیک به بازار ارسال کنید:

توسعه‌دهندگان حقیقی: 

-کپی برابر اصل کارت شناسایی ملی 

-کپی برابر اصل شناسنامه 

-نامه‌ای با موضوع درخواست تایید و فعالسازی حساب جدید و انتقال برنامه‌های پیشین به حساب جدید

توسعه‌دهندگان حقوقی: 

-کپی برابر اصل کارت ملی مدیرعامل شرکت 

-کپی برابر اصل تصویر روزنامه رسمی شرکت 

-نامه‌ای با سربرگ شرکت با موضوع درخواست تایید و فعالسازی حساب جدید و انتقال برنامه‌های پیشین به حساب جدید با امضای مدیرعامل یا یکی از صاحبین امضا

پس از دریافت نامه از پشتیبانی با شما تماس خواهیم گرفت تا فرآيند تایید حساب جدید و انتقال برنامه‌ها به ایمیل جدید را انجام دهیم. این فرآیند برای امنیت حساب و برنامه‌های توسعه‌دهندگان ضروری است و از پذیرفتن تصویر مدارک معذوریم. 

آدرس: تهران، تیموری، خیابان حبیب زادگان، خیابان قاسمی، پلاک ۳۱

تلفن: ۹۱۰۰۹۷۹۸-۰۲۱

ایمیل پشتیبانی: developers@cafebazaar.ir

۳- من یک کارگزار هستم، چگونه می‌توانم وارد پیشخان شوم؟

برای ورود به پیشخان نیاز به کد تایید دارید. این کد تایید به شماره توسعه‌دهنده ارسال می‌شود که لازم است کد ورود را از ایشان دریافت و در قسمت کد تایید وارد کنید. چنانچه درخواست غیرفعال‌سازی این سرویس را دارید لازم است تا رمز عبور پیشخان را تغییر دهید یا ورود با تایید دومرحله‌ای را فعال کنید. 

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۲-۱۱-۲۴ ۰۸:۴۷

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۲-۱۱-۲۹ ۱۰:۰۶