نسخه چاپی

انتشار برنامه در بازار

بازار بستری را ارائه کرده تا توسعه‌دهندگان بتوانند با انتشار برنامه‌ها و بازی‌های خود در آن به جذب حداکثری کاربران و کسب درآمد بپردازند. توصیه می‌کنیم قبل از آغاز ساخت حساب در بازار، قوانین انتشار برنامه در بازار  را مطالعه کنید. سپس براساس مطالب آموزشی که در ادامه می‌خوانید، ثبت‌نام کنید و حساب توسعه‌دهنده بسازید.

برای ساخت حساب در بازار مراحل زیر را با آخرین نسخه‌ی Chrome یا Firefox انجام دهید:

۱. صفحه توسعه‌دهندگان بازار را باز کنید و بر دکمه شروع همکاری کلیک کنید یا لینک پیشخان توسعه‌دهندگان بازار را باز کنید.

۲. در صفحه پیشخان توسعه‌دهندگان، آدرس ايميل و رمز عبور مدنظر خود را ثبت کنید. رمز عبوری که انتخاب می‌کنید باید حداقل ۸ کاراکتر و شامل یک کاراکتر بزرگ انگلیسی و یک رقم باشد (مثال: examplE1). در بخش سوم تکرار رمز عبور را بنویسید. امکان ساخت حساب حقوقی با آدرس ایمیل شخصی (حقیقی) وجود ندارد. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از ‌ایمیل‌ شرکتی اقدام به ساخت حساب حقوقی کنید.

 • توجه داشته باشید که ایمیل وارد شده در آينده امکان تغییر یا ویرایش را نخواهد داشت، چرا که تمامی اطلاعات و سوابق شما به آدرس ایمیل شما متصل است.

۳. بعد از نمایش پیام بالا وارد میل‌باکس خود شوید و ایمیل دریافتی زیر را باز کنید (اعتبار ایمیل یک ساعت است و پس از گذشت یک ساعت، لازم است مجدد برای ساخت حساب اقدام کنید.) و بر لینک ارسال شده، کلیک کنید. اگر ایمیل زیر را در Inbox پیدا نکردید Spam را هم چک کنید. در این مرحله حساب شما ساخته شده و می‌توانید ادامه روند ثبت‌نام را پیش ببرید.

ساخت حساب در بازار
نکته: علاوه بر ایمیل مربوط به تکمیل شدن ثبت نام در بازار، ایملی با موضوع شروع همکاری با بازار دریافت خواهید کرد. این ایمیل حاوی لینکی به صفحه «شروع همکاری» است که در آن می‌توانید از مهم‌ترین آموزش‌های مرتبط برای فعالیت در بازار آشنا شوید.

ایمیلی که با عنوان «همکاری با بازار دریافت خواهید کرد»

۴. بعد از باز کردن لینک ایمیل، صفحه زیر را می‌بینید:

۱. نوع حساب

در مرحله اول نوع حساب (شخص/شرکت) و کشور محل اقامت خود را مشخص کنید. اگر می‌خواهید حساب حقیقی توسعه‌دهنده بسازید، نوع حساب را شخص انتخاب کنید و اگر می‌خواهید به‌عنوان توسعه‌دهنده شرکتی و حقوقی فعالیت کنید، نوع حساب را شرکت انتخاب کنید.

 • نوع حساب انتخاب‌شده در آينده به هیچ عنوان قابل تغییر، حذف و تبدیل نخواهد بود

۲. اطلاعات حساب (حقیقی)

در مرحله دوم برای ساخت حساب توسعه‌دهنده در بازار باید اطلاعات حساب را وارد کنید.

 • برای تکمیل اطلاعات حساب حقیقی، نام و نام خانوادگی را مطابق با کارت ملی بنویسید؛ برای پرداخت‌های آتی لازم است این نام با نام صاحب حساب بانکی یکسان باشد.
 • کد ملی باید با تصویر کارت ملی تطابق داشته باشد.
 • کدپستی ده رقمی را بدون فاصله و مطابق با آدرس بنویسید.
 • تصویر کارت ملی (یا صفحه‌ی اول شناسنامه طرح جدید) را رنگی، واضح، تمام‌صفحه و باکیفیت بارگذاری کنید.
 • در آدرس پستی بهتر است تا به صورت کامل به تمامی موارد زیر اشاره شود:

 استان، شهر، خیابان، کوچه، پلاک، شماره واحد منزل و نام و نام خانوادگی صاحب ملک.

 • در آخر روی گزینه‌ی مرحله بعد کلیک کنید.

۲. اطلاعات حساب (حقوقی)

 • همان‌طور که بالا اشاره کردیم، امکان ساخت حساب حقوقی با آدرس ایمیل شخصی (حقیقی) وجود ندارد و لازم است با ‌ایمیل‌ رسمی شرکتی اقدام به ایجاد حساب حقوقی کنید.
 • کدپستی، آدرس و شماره ثبت شرکت را دقیقا مطابق با آگهی آخرین تغییرات شرکت در وبسایت روزنامه رسمی بنویسید.
 • کد اقتصادی را دقیقا مطابق با سایت سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده بنویسید.
 • اگر قصد ثبت برنامه رایگان را دارید، می‌توانید فیلد اطلاعات مالی مانند کد اقتصادی را تکمیل نکنید و از شناسه ملی برای تکمیل این فیلد و رفتن به مرحله بعدی استفاده کنید.

نکته: طبق آخرین تغییرات سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت‌هایی که به تازگی ثبت شده‌اند، از شناسه‌ی ملی به جای کد اقتصادی استفاده می‌شود.

ساخت حساب در بازار

۳. پروفایل عمومی

در مرحله سوم، اطلاعات پروفایل عمومی که بعد از انتشار برنامه به کاربران نمایش داده می‌شود را بنویسید.

 • عنوان فارسی توسعه‌دهنده عنوانی یکتا است که در قسمت زیرین نام برنامه‌های شما نمایش داده خواهد شد. این عنوان برای تمامی برنامه‌های شما یکسان است و کاربر با کلیک بر آن می‌تواند از سایر برنامه‌های شما بازدید کند. این عنوان نباید توسط توسعه‌دهندگان دیگر استفاده شده‌ باشد. طول آن حداکثر ۳۲ کاراکتر است که می‌تواند شامل حروف و اعداد فارسی و انگلیسی، فاصله و نیم‌فاصله باشد. برای آشنایی بهتر راهنمای عنوان توسعه‌دهنده را بخوانید.
 • طبق آخرین تغییرات موجود در قوانین بازار، شما می‌توانید بیش از یک عنوان برای حساب توسعه‌دهنده خود داشته باشید.
 • عنوان انگلیسی توسعه‌دهنده عنوانی مشابه عنوان فارسی و با طول حداکثر ۳۲ حرف، متشکل از حروف انگلیسی، اعداد، فاصله و نیم‌فاصله است.
 • گزینه‌های ثبت وبسایت فارسی و وبسایت انگلیسی اجباری نیست ولی ثبت آن به شناخت بهتر کاربران از کسب‌وکار و ویژگی‌های برنامه کمک خواهد کرد.

۴. تایید هویت

 در مرحله تایید هویت کد چهار رقمی به شماره‌ای که در مرحله دو وارد کردید، ارسال می‌شود. بعد از نوشتن کد، بر دکمه ثبت‌نام کلیک کنید.

۵. پایان

ثبت‌نام شما با موفقیت به پایان رسیده‌است. بر گزینه‌ی «انتقال به پیشخان» کلیک کنید تا وارد پیشخان توسعه‌دهندگان شوید. 


بیشتر بخوانید:

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۴-۰۸ ۱۹:۲۱

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۱۶:۱۹