نسخه چاپی
فهرست مطالب

API توسعه دهندگان بازار چیست؟

API توسعه دهندگان بازار یک وب‌سرویس مبتنی بر REST است و به شما این امکان را می‌دهد تا برخی از کارهای مدیریت برنامه‌ها و محصولات‌تان را به صورت خودکار انجام دهید. شما با استفاده از این API می‌توانید وضعیت خریدها و اشتراک‌های برنامه و محصولات خود را از طریق سرور شخصی‌تان (بدون نیاز به کلاینت بازار) بررسی کنید.

البته تمامی توسعه دهندگان بازار نیازی به استفاده از این API ندارند. شما در بیشتر موارد می‌توانید برای مدیریت خریدها‌ی کاربران و وضعیت اشتراک آن‌ها، به ‌طور مستقیم از پیشخان توسعه‌دهندگان بازار استفاده کنید. با این وجود، اگر برنامه‌ها و محصولات زیادی دارید، استفاده از این API برای مدیریت آن‌ها می‌تواند برای شما سودمند باشد.

این API به شما این امکان را می‌دهد که با ارسال یک درخواست GET استاندارد از سمت سرور خود، جزئیات اشتراک‌ها و خریدهای درون‌برنامه‌ای‌تان را دریافت کنید. شما در این درخواست اطلاعاتی از جمله، نام بسته، شناسه‌ی محصول یا اشتراک و توکن خرید را ارسال می‌کنید. در ادامه، سرور با یک شیٔ از نوع JSON که شامل جزئیات خرید از جمله، وضعیت سفارش، Developer Payload و … است، به درخواست شما پاسخ می‌دهد.

شما می‌توانید از این API برای موارد مختلفی از جمله، ایجاد گزارش، بررسی وضعیت خرید و انقضای اشتراک‌ محصولات خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید به کمک آن، سفارشات لغوشده را شناسایی و از مصرف‌شدن محصول درون‌برنامه‌ای اطمینان پیدا کنید.

چگونه از API توسعه‌دهندگان استفاده کنیم؟ 

برای استفاده از این API، ابتدا باید برای سرور خود، فرآیند Authorization را انجام دهید و پس از انجام این فرآیند به API دسترسی پیدا خواهید کرد. بازار برای فرآیند Authorization از پروتکل OAuth 2.0 استفاده می‌کند.

برای این‌‌که بتوانید از API توسعه‌دهندگان استفاده کنید، ابتدا باید در پنل پرداخت یک Client بسازید. سپس، با استفاده از اطلاعات Client خود، یک access_code دریافت کنید. Access_code یک توکن است که باید همراه با هر درخواست به API فرستاده شود.

هر کدام از امکانات API، با کمک یک درخواست HTTP قابل دسترسی است. پاسخ هر یک از این درخواست‌ها، اطلاعات، نتایج درخواستی و خطاهای احتمالی در سرور بازار، در قالب JSON است. برای اطلاع بیشتر از امکانات و پاسخ‌های آن‌ها، به مرجع API در ادامه این مستندات مراجعه کنید.

هر توسعه‌دهنده می‌تواند در روز ۵۰هزار درخواست از API داشته باشد. اگر به درخواست‌های بیشتری نیاز داشتید، با واحد پشتیبانی توسعه‌دهندگان بازار تماس بگیرید.

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۵:۰۵

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۱-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۶