نسخه چاپی

با توجه به نیاز توسعه دهندگان بازار به فروش یک محصول به کاربران با قیمت‌های متفاوت (به دلیل تخفیف یا دلایل دیگر)، امکان جدیدی به نام تخفیف پویا فراهم شده است. 

با استفاده از این امکان می‌توانید یک محصول (SKU) را با تخفیف بفروشید و دیگر نیازی به تعریف SKUهای مختلف که صرفاْ قیمت آنها متفاوت است اما در اصل یک محصول هستند، ندارید. همچنین می‌توانید با استفاده از این امکان، روی محصولات اشتراکی خود نیز تخفیف اعمال کنید. نحوه کارکرد روی محصولات اشتراکی به این صورت است که کاربر صرفا در همان خرید، محصول را با قیمت تخفیف‌دار می‌خرد اما تمدید خودکار اشتراک با قیمت بدون تخفیف که همان قیمت ثبت‌شده برای محصول در پنل پیشخان است، صورت خواهد گرفت.

بدین منظور، می‌توانید در شروع روال خرید، یک توکن یکبار مصرف JWT، که مشخصات آن در ادامه ذکر خواهد شد، ساخته و استفاده کنید. برای ساخت این توکن، مجاز به استفاده از الگوریتم‌های HS256 ،HS384 و HS512 برای امضای توکن هستید. کلید این امضا در پیشخان برنامه شما قابل مشاهده است. 

تخفیف پویا فقط با کتابخانه پولکی قابل استفاده است.  پس از ساخت توکن، برای ارسال این مقدار به بازار می‌توانید از فیلد dynamicPriceToken در کلاس PurchaseRequest استفاده کنید. 

نکته: دقت داشته باشید که ساخت توکن باید در سرور شما انجام شود، چرا که ذخیره‌سازی کلید به هر نحوی در اپلیکیشن شما، بدون شک منجر به افشای کلید شما خواهد شد، و بازار هیچ مسئولیتی در قبال سو استفاده‌های احتمالی نخواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که تنها راه revoke کردن یک توکن، revoke کردن کلیدی است که توکن‌ها با آن امضا شده‌اند و این کار، منجر به revoke شدن تمامی توکن‌ها می‌شود.

محتوای توکن

Payload توکن شما، باید مطابق جدول زیر باشد:

نام فیلدنوع مقداراجباریه؟توضیحات
priceعددیبلهقیمتی که کاربر باید به ریال پرداخت کند.دقت داشته باشید که مقدار فیلد price نمی‌تواند بیشتر از قیمتی باشد که در پنل پیشخان برای آن محصول (SKU) ثبت کرده‌اید.
package_nameمتنیبلهپکیج‌نیم اپلیکیشن شما
skuمتنیبلهشناسه‌ی کالا
expعددیبلهزمان انقضای توکن، در قالب UTC UNIX Timestamp 
account_idمتنیخیرشناسه‌ی یکتای حساب کاربر در بازار(account id). برای داشتن account id، شما باید ورود با بازار را پیاده کرده باشید *
nonceمتنیخیریک رشته‌ی یکتا به منظور اطمینان از عدم تولید توکن تکراری. به دلیل یکبار مصرف بودن توکن‌ها، استفاده از این فیلد در صورتی که تعداد زیادی توکن با پارامترهای یکسان تولید می‌کنید، توسط این فیلد می‌توانید توکن‌های یکتا داشته باشید. محتوای این فیلد نادیده گرفته می‌شود و صرفا برای یکتایی توکن است

عیب‌یابی

تخفیف پویا فقط از نسخه ۱۳.۳.۰ بازار به بعد قابل استفاده است و اگر نسخه بازار کاربر قدیمی‌تر باشد، کاربر خطای "dynamic price not supported" دریافت خواهد کرد. برای سایر موارد در صورتی که در روال خرید خطایی رخ دهد، کاربر یک کد خطا دریافت می‌کند که با توجه به جدول زیر، قابل تفسیر است:

کد خطامفهوم
1خطایی در سمت کافه‌بازار رخ داده‌است. در صورت دریافت این کد، جزئیات خرید، شامل توکن JWT و مشخصات کاربر را به پشتیبانی بازار اعلام کنید
2ساختار توکن ارسال شده ایراد دارد
3الگوریتم استفاده شده برای امضای توکن پشتیبانی نمی‌شود
4امضای توکن ارسال شده دستکاری شده است
5توکن منقضی شده‌است
6یکی از فیلدهای اجباری توکن ذکر نشده است
7account id ذکر شده در توکن، با حساب بازار کاربر همخوانی ندارد
8محصولی با مشخصات ذکر شده در توکن یافت نشد
9اپلیکیشنی با این package name یافت نشد
10قیمت ذکر شده در توکن، بیش از قیمت محصول است
11توکن قبلا در یک خرید دیگر استفاده شده است
12قیمت ذکر شده در توکن، نامعتبر است
13تایپ sku اشتباه است.
14تایپ package_name اشتباه است.
15تایپ price اشتباه است.
16یکی از claim‌های jwt دارای تایپ اشتباهی است. لطفا به مستندات jwt مراجعه کنید.(https://www.rfc-editor.org/rfc/rfc7519)

مثال

ساخت jwt در پایتون، با ذکر تمامی فیلدها:

توسعه دهندگان بازار

فایل فروش توسعه دهندگان بازار

در فایل فروش توسعه‌دهندگان بازار اختلاف قیمت ذکر شده در توکن و قیمت محصول،  در ستون‌های تخفیف سهم بازار و تخفیف سهم توسعه‌دهنده، ذکر می‌شود.

لینک‌های پرکاربرد:

بیشتر بخوانید:

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۰۷:۴۳

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۳-۰۱-۲۹ ۱۲:۳۴