نسخه چاپی

تمدید خودکار سرویس اشتراک بازار چگونه کسب‌وکار شما را متحول می‌کند؟

یکی از مهم‌ترین امتیازهایی که پیشرفت تکنولوژی برای کاربران به ارمغان آورده، افزایش چشمگیر سرعت انجام شدن کارها است. حالا گجت‌ها و برنامه‌های کامپیوتری و موبایلی افراد را از صرف زمان‌های طولانی برای انجام شدن کارها بی‌نیاز می‌کنند و فرآیندهای مالی نیز بسیار با سرعت بیشتری نسبت به گذشته و تنها با چند کلیک انجام می‌شوند. توسعه‌دهندگان موفق برنامه‌های موبایلی هم با هر آپدیت و ارائه هر ویژگی جدیدی سعی می‌کنند تا فاکتور سریع شدن استفاده از خدمات و بالا رفتن سرعت انجام کارها را بیش از پیش در برنامه‌های خود تقویت کنند. حالا در کنار سرویس اشتراک،‌ توسعه دهندگان بازار با ویژگی‌هایی مثل تمدید خودکار اشتراک و پرداخت سریع امکان ارتقای چندپله‌ای کسب‌وکار دیجیتال خود و استفاده از همین امتیاز سرعت را دارند، امکانی که در ادامه از لزوم استفاده از آن صحبت خواهیم کرد.

خیال خودتان و کاربران را در طولانی مدت راحت کنید

کوتاه کردن مسیر خرید و استفاده از سرویس‌هایی که توسعه دهندگان برای کاربران در نظر گرفتند یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی انگیزه کاربران برای ادامه دادن به استفاده از یک سرویس یا رها کردن آن تاثیر خواهد گذاشت. همان‌طور که بسیاری از افراد به‌خاطر طولانی شدن فرایند انجام یک کار یا دیر رسیدن به یک مقصد یا هدف مشخص ممکن است قید هدف نهایی را بزنند، دشوار بودن خرید یا تمدید استفاده از خدماتی که توسعه دهنده به کاربر ارائه می‌دهد هم ممکن است او را به سمت پیدا کردن جایگزین یا انصراف از استفاده از آن خدمات هدایت کنند. 

همان‌‌طور که پیاده‌سازی ویژگی‌های مرتبط با سرویس اشتراک برای توسعه دهندگان بازار آسان و سریع است، استفاده از تمدید خودکار و پرداخت سریع هم کمک خواهد کرد کاربران به مشتریان طولانی مدت برنامه‌ها تبدیل شوند. با استفاده از پرداخت سریع و قرارداد سه‌طرفه میان کاربران، بانک‌ها و بازار، کاربران می‌توانند بدون مراجعه به صفحه پرداخت بانکی و استفاده از رمز پویا برای شارژ کیف پول خود، تنها با ورود به برنامه بازار و چند کلیک که حتی آن‌ها را از برنامه خارج هم نمی‌کند اشتراک خود را مستقیم تمدید کنند.

ویژگی تمدید خودکار سرویس اشتراک بازار اجازه خواهد داد تا در صورتی که کاربر در کیف پول خود موجودی کافی داشته باشد، اشتراکی که تهیه کرده به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام هیچ فرآیند دیگری تمدید شود. 

می‌توان گفت که پرداخت سریع تمدید اشتراک محصول شما را به طور مستقیم به حساب بانکی کاربر متصل خواهد کرد. دسترسی به چنین جامعه آماری عظیمی که حجم پول بسیار گسترده‌ای در آن جریان داشته و شارژ پول هم در آن تنها با چند کلیک انجام می‌شود فرصتی بدون مشابه برای توسعه‌دهندگان داخلی است که می‌خواهند کسب‌وکار خود را بر اساس این مدل درآمدی طراحی کنند. 


معرفی پرداخت درون برنامه‌ای بازار


بازار با داشتن ۴۵ میلیون کاربر فعال که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها از کیف پول بازار خود همواره برای خرید محصولات دیجیتال استفاده می‌کنند، یک فرصت عالی برای توسعه دهندگانی است که قصد دارند با استفاده از سرویس اشتراک و با تکیه بر پولی که در این کیف پول‌ها است، مدل درآمدی برنامه خود را طراحی کنند. 

کاربران بازار هر روز با شارژ کیف پول خود و خرید محصولات دیجیتال ثابت می‌کنند که علاقه زیادی به استفاده از محصولات دیجیتال باکیفیت دارند و به همین خاطر هم محتوای اشتراک‌محور یک برنامه در صورت داشتن کیفیت لازم و کم‌ دردسر بودن استفاده از آن هم می‌تواند بسیاری را به مشتریان ثابت و همیشگی آن تبدیل کند.

خرید اشتراک برنامه شما آسان‌ترین کار ممکن در بازار است

همان‌طور که پیش از این هم گفتیم تعداد بسیار زیادی از کاربران بازار از کیف پول خود برای خرید محتوای دیجیتال استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که تعداد قابل مشاهده‌ای از کاربران بازار هم حتی در صورت شارژ نبودن کیف پول بازار خود و تنها با چند کلیک و بدون نیاز به طی کردن فرآیند خرید بانکی می‌توانند محصول شما را خریده یا مجدد تمدید کنند.

تمدید خودکار اجازه می‌دهد تا کاربر بدون نیاز به انجام هیچ فرآیند مجددی با استفاده از کیف پول و قابلیت پرداخت سریع که شارژ آنی کیف پول را فراهم می‌کند، همچنان مشترک سرویسی که توسط توسعه دهنده ارائه شده بمانند و نیاز به انجام عملی برای تمدید مجدد آن نداشته باشند.

کسب‌وکارهای موفق معمولا در استفاده از ترندهای روز دنیای کسب‌وکار خود پیشرو هستند. آن‌ها معمولا ترندهایی که در حال شکل‌گیری هستند را زودتر از بقیه شناسایی کرده و ابزار مناسب برای استفاده حداکثری از آن‌ها را هم فراهم می‌کند. با توجه به استفاده گسترده از سرویس‌های اشتراکی توسط کمپانی‌های بزرگ، این مدل درآمد دیگر از یک ترند در حال شکل‌گیری به یک واقعیت مهم در دنیای محصولات دیجیتال تبدیل شده و شکی در بایدی توجه داشتن به آن وجود ندارد. 

نکته: پرداخت سریع فرآیند تمدید خودکار اشتراک را بدون نیاز به پرداخت الکترونیکی به حساب بانکی کاربر متصل می‌کند

حالا توسعه دهندگان داخلی با سرویس اشتراک و قابلیت‌هایی که بازار در کنار آن برای کاربران و توسعه‌دهنده‌ها در نظر گرفته تنها چند کلیک با استفاده و پیاده‌سازی استفاده از این روش درآمدزایی فاصله دارند. روشی که پیش از این امتحان خود را بین کمپانی‌های دیگر در سطح جهانی پس داده و توسعه دهندگان داخلی با توجه به نوپا بودن آن در کشور همچنان می‌توانند از مزیت عضوی از اولین‌ها بودن در آن بهره‌مند شوند.

قطاری که کسی نمی‌خواهد از آن‌ جا بماند

موفقیت چشم‌گیر برنامه‌های اشتراکی باعث شده تا بسیاری از کمپانی‌هایی که پیش از این تجربه استفاده از چنین مدل درآمدی نداشته‌اند هم با سرمایه‌گذاری‌های عظیم وارد این حوزه شوند. حتی بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌هایی که پیش از این امتحان خود را در زمینه کسب درآمد پس داده‌اند هم حالا برای عقب نیفتادن از حجم زیاد پولی که به سمت سرویس‌های اشتراکی در حال روانه شدن است محتوایی بر اساس این مدل ارائه خدمات به کاربران خود برای کاربران در نظر گرفته‌اند. 


باشگاه مشتریان بازار


این تغییر به‌خوبی خودش را در تغییر رفتاری که کاربران برای خرید محصولات دیجیتال دارند هم نشان داده است. بر کسی پوشیده نیست دسترسی به محتوای گسترده‌تر و عدم نیاز به خرید تک‌به‌تک محصولات در کنار سرعت بالای خرید محصولات اشتراکی باعث شده تا کاربران با سرعت بسیار بیشتری از گذشته از شکل قدیمی خرید محصولات دیجیتال به سمت استفاده از محتوای اشتراک در حال حرکت باشند.

استفاده از مدل درآمدی اشتراک روشی است که پیش از این موفقیت خود را در برنامه‌های زیادی ثابت کرده و هر روز لیست برنامه‌ها و سرویس‌های کوچک و بزرگی که از این این روش استفاده می‌کنند طولانی‌تر می‌شود.

همه این امتیازها باعث شده استفاده از مدل اشتراک حالا مانند قطار سریعی به سمت موفقیت باشد که هیچ کمپانی کوچک یا بزرگی دوست ندارد از آن جا بماند. در واقع حالا بیشتر از آن که سوالی در مورد استفاده از این مدل درآمدی وجود داشته باشد، بحث بر سر بالا بردن کیفیت و تجربه استفاده کاربر از این نوع از محتوا است. قابلیت تمدید خودکار اشتراک‌ها، پرداخت فوق‌العاده سریع در بازار و تعداد کاربران زیادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند هم باعث می‌شود تا استفاده از اشتراک یک تصمیم کاملا آسان برای توسعه‌دهندگان باشد، تصمیمی که بازار چه در پیاده‌سازی آسان‌ آن و چه در شناساندن محتوای این برنامه‌ها به کاربران تا لحظه موفقیت و حتی کمک به تداوم داشتن آن در کنار توسعه دهنده‌ها خواهد بود.

به مطالب ارائه شده چه امتیازی می‌دهید؟
محل نوشتن دیدگاه ...

اگر در مورد محتوا نظر یا پیشنهادی دارید لطفا برای ما بنویسید.

زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۳

آخرین به‌روزرسانی: ۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۱۱:۵۴