ثبت‌نام و ساخت حساب توسعه‌دهنده

کافه بازار چیست؟

یک بازارِ عرضه برنامه‌های اندرویدی است که این امکان را فراهم کرده است تا توسعه‌دهندگان بتوانند برای جذب کاربر بیشتر و کسب درآمد برنامه هایی را که نوشته‌اند در این بستر عرضه کنند. پیش از هر چیز برای انتشار برنامه لازم است که در کافه‌بازار ثبت‌نام نمایید و یک حساب توسعه‌دهنده بسازید.

نحوه ساخت حساب

برای ساخت حساب توسعه‌دهنده لازم است، مراحل زیر را از طریق کامپیوتر و آخرین نسخهٔ مرورگر Chrome یا Firefox انجام دهید:

۱. وارد صفحه توسعه‌دهندگان بازار شوید و بر روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنید.

۲. در ورودي اول آدرس ايميل (مثال: example@gmail.com) و در ورودي دوم  و سوم گذرواژه‌اي (رمز عبور) به دلخواه خود درج کرده سپس روي دکمه "ثبت‌نام" کليک کنيد. اين رمز عبور کلید ورود شما به پیشخان خواهد بود و لازم است آن را به خاطر داشته باشید. همچنين لازم به ذکر است ایمیل وارد شده در آينده به هیچ عنوان قابل تغيير نخواهد بود.

۳. پس از گذشت چند دقيقه به ایمیل خود سر بزنيد. نامه‌اي به شما ارسال شده که حاوي لینکی است که با کلیک کردن بر روي آن حساب شما فعال خواهد شد (اگر نامهٔ مورد نظر در بين نامه‌هاي اصلي شما (inbox) نبود سري به شاخهٔ هرزنامه‌ها (spam) بزنيد). اکنون حساب شما ساخته شده و می‌توانید ادامه روند ثبت‌نام را تکمیل نمایید.

 

نوع حساب

در مرحله اول ، نوع حساب و کشور محل اقامت مشخص می‌گردد. اگر تمایل به ساخت حساب توسعه‌دهنده حقیقی دارید، نوع حساب را حقیقی انتخاب نموده و چنانچه قصد دارید به عنوان توسعه دهنده شرکتی و حقوقی فعالیت کنید نوع حساب را حقوقی انتخاب نمایید( پس از انتخاب نوع حساب، در آينده به هیچ عنوان قابل تغيیر و تبدیل نخواهد بود).

توجه: امکان ساخت حساب حقوقی با آدرس ایمیل شخصی(حقیقی) وجود ندارد. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از ‌ایمیل‌ رسمی شرکت، اقدام به ایجاد حساب حقوقی نمایید.

در مرحله دوم اطلاعات حساب خود را وارد نموده و در انتها تصویر کارت ملی خود را بارگذاری نمایید و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

برای تکمیل اطلاعات حساب حقیقی به نکات زیر توجه فرمایید:

 

تصویر کارت ملی: رنگی، واضح، تمام‌صفحه و باکیفیت بارگذاری شود.

 

کد ملی: مطابق با کارت شناسایی ملی وارد شده باشد.

 

نام و نام خانوادگی: مطابق با کارت شناسایی ملی وارد شده باشد.

 

کد پستی: ۱۰ رقمی، بدون فاصله و مطابق با آدرس درج شده باشد.

 

در آدرس پستی کلیۀ این موارد ذکر شود: استان/شهر/خیابان/کوچه/پلاک/شماره واحد منزل/نام و نام خانوادگی صاحب ملک.

- چنان‌چه منزل فاقد کوچه است، این عبارت را جایگزین کنید: منزل در خیابان اصلی واقع شده است.

- در صورتی‌که منزل پلاک ندارد، این عبارت را جایگزین کنید: فاقد پلاک.

- در صورتی‌که منزل شماره واحد ندارد، این عبارت را جایگزین کنید: منزل ویلایی.

برای تکمیل اطلاعات حساب حقوقی به نکات زیر توجه فرمایید:

 

تصویر رنگی و اسکن‌شدۀ کارت ملی مدیرعامل را به همراه تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت را با فرمت JPG بارگذاری نمایید.

 

اطلاعات شرکت را دقیقا مطابق با آگهی آخرین تغییرات شرکت که در سایت www.rrk.ir‌ آمده است وارد نمایید.

 

کد اقتصادی خود را به طور صحیح و مطابق با سایت www.evat.ir در فیلد مربوط به «کد اقتصادی» وارد نمایید.

 

نکته: چنانچه قصد ارائه‌ی برنامۀ رایگان را دارید نیازی به تکمیل اطلاعات مالی (کد اقتصادی و گواهی ثبت‌نام مالیات بر ارزش افزوده) نیست.

مرحله سوم تکمیل پروفایل عمومی است. در این قسمت اطلاعاتی که قرار است به کاربران نمایش داده شود را وارد می‌نمایید و سپس روی دکمه ذخیره و ادامه کلیک کنید.

عنوان توسعه‌دهنده: این نام می‌تواند از حروف فارسی و انگلیسی، اعداد، فاصله و نیم‌فاصله انتخاب شود و حداکثر تعداد حروفِ آن، ۳۲حرف است. عنوان توسعه‌دهنده زیر نام برنامه‌هایتان در بازار به کاربران نمایش داده می‌شود که با انتخاب آن، وارد صفحۀ شما در بازار می‌شوند که تمام برنامه‌های منتشر شده‌ی شما در آن قابل مشاهده است.

بخش بعدی قسمت تایید هویت است که لازم است شماره تلفنی وارد نمایید که به آن دسترسی دارید و کد دریافتی که با پیامک برای شماره تماس شما ارسال شده است را وارد نمایید سپس ثبت‌نام شما تکمیل شده و پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود.