رعایت «قوانین انتشار برنامه‌ها»، موارد فنی و عملکردی، سبب تسریع در روند انتشار برنامه‌ در کافه‌بازار می‌شود.

برخی از متداول‌ترین دلایل عدم پذیرش برنامه‌ها در پاییز 98 در نمودار زیر درج شده‌است.


 

 

کپی رایت

کافه‌بازار به قوانین کپی‌رایت پای‌بند است و لازم است حقوق مالکیت فکری، اعم از حقوق مالکیت صنعتی مانند حق اختراع و علائم تجاری و حقوق مالکیت ادبی آثار دیگران از جمله «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان» در برنامه‌ها رعایت شوند. 

اطلاعات توضیحی

برای انتشار برنامه در کافه‌بازار لازم است توجه ویژه‌ای به نام، توضیحات و دیگر اطلاعات توضیحی آن شود.اطلاعات توضیحی یک برنامه، معرف آن، در بردارندهٔ ویژگی‌های خاص برنامه و همچنین راهنمای کاربر برای شناخت و دریافت آن برنامه است. این اطلاعات توضیحی جزِئی از محتوای برنامه‌ است و باید مطابق با قوانین بازار ایجاد شوند.

دسترسی

حفظ امنیت کاربران برای کافه‌بازار اهمیت فراوان دارد. به همین دلیل اگر برنامه از کاربر دسترسی‌های نالازم بخواهد، از سوی کافه‌بازار پذیرفته نخواهد شد.

 در اندک مواردی ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد. در شرایطی که دسترسی به کار رفته مربوط به کارکرد اصلی برنامه نباشد ولی با رعایت تمامی قوانین، توسعه‌دهنده توضیح شفاف و قانع‌کننده‌ای در مورد لزوم استفاده‌ی صحیح از دسترسی مورد نظر و عدم وجود راهکار جایگزین ارائه دهد، ممکن است شرایط انتشار برنامه همراه با دسترسی ذکرشده فراهم شود . توجه داشته‌باشید این اتفاق بسیار نادر است و امکان استفاده از دسترسی‌های غیرضروری در برنامه وجود ندارد.

پرداخت

پرداخت درون‌برنامه‌ای، که به اختصار به آن IAB (واژهٔ مختصر شدهٔ In-App Billing) نیز می‌گوییم، یکی از خدمات ارائه شده توسط کافه‌بازار است که امکان راه‌اندازی یک فروشگاه را در برنامه می‌دهد و در آن می‌توان محتویات دیجیتال مورد نظر را به‌فروش رساند. برای مثال، می‌توان از پرداخت درون‌برنامه‌ای برای فروش محتویات قابل دانلود مانند فایل‌های موسیقی، محتویات مجازی مانند سکهٔ داخل بازی‌ها یا به‌روزرسانی برخی از بخش‌های برنامه که باعث ایجاد تجربهٔ بهتری برای کاربر می‌شود استفاده کرد. از آن‌جایی که بازار همان روشی که برای خرید برنامه‌های غیررایگان استفاده می‌کند را برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای نیز به کار می‌برد، کاربران روند پرداخت مشابهی را تجربه می‌کنند و می‌توانند به راحتی خرید خود را انجام دهند.

play protect

این سیستم از سوی گوگل راه‌اندازی شده‌است و هدف اصلی آن، حمایت از کاربران است تا از آن‌ها در مقابل نصب نرم‌افزارهای مخرب محافظت کند. این مطلب به این معنا نیست که برنامه‌هایی که با این خطا مواجه می‌شوند قطعا مخرب هستند، بلکه این مسئله صرفا یک پیشگیری با در نظر گرفتن احتمالات است. برنامه‌هایی که هنگام نصب، با این خطا مواجه شوند، قابل انتشار در کافه‌بازار نخواهند بود. بنابراین پیش از درخواست انتشار برنامه، این مورد را بررسی و رفع کنید.

نقص فنی 

پیش از بارگذاری برنامه، از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل شود. بهتر است صحت عملکرد برنامه روی چند دستگاه ارزیابی شود. برنامه‌های ناقص و برنامه‌هایی که هنگام اجرا یا در قسمت‌های مختلف با خطا مواجه می‌شوند در کافه‌بازار پذیرفته نمی‌شوند.

پس از انتشار برنامه نیز، به طور مداوم درستی عملکرد برنامه ارزیابی شود. چنان‌چه پس از انتشار کارکرد برنامه به هردلیلی مختل شود، برنامه از حالت انتشار خارج خواهد شد.

 

اسپم

ارسال تعداد زیادی برنامه برای انتشار، از دید کافه‌بازار مناسب نیست و این برنامه‌ها «رد» خواهند شد.