سرورهای مشقی ابزاری برای تست قابلیت‌های بستر برنامه‌های آنی هستند. این سرورها می‌توانند به درخواست‌های ارسالی از روی مقادیر از پیش‌تعیین شده‌ی ثابتی پاسخ دهند و می‌توانند آدرس‌های مختلفی را بر مبنای قواعد مشخص شده توسط عبارات منظم (regular expression) جوابگو باشند. 

شما می‌توانید در پنل سرورهای مشقی، سرور مشقی جدیدی بسازید. در قسمت سمت چپ صفحه قواعد سرور مشقی برای پاسخگویی به آدرس‌های مختلف نمایش داده می‌شوند و در سمت راست پاسخ ثابتی که در ازای دریافت درخواستی منطبق با قاعده‌ی متناظر داده خواهد شد نمایش داده شده است.

قواعد سرورهای مشقی باید برمبنای عبارات منظم به سیاق python باشند.

هنگامی که یک سرور مشقی درخواستی را دریافت می‌نماید، بر روی قاعده‌ی منطبق شده با آدرس درخواست نماد  ظاهر می‌شود. با فشردن این نماد شما می‌توانید جزییات درخواست را مشاهده‌ نمایید. جهت اجرای سرور مشقی خود، آیکون  در نوار بالا را فشار دهید. قبل از اجرا کردن مطمئن شوید که سرور مشقی خود را نامگذاری نموده‌اید. برای اجرای سرور مشقی شما می‌بایست آخرین نسخه‌ی ویژه‌ی توسعه‌‌دهندگان کافه‌بازار را دانلود و نصب کنید (از این‌جا می‌توانید این کار را انجام دهید ) و روی کلاینت با حساب کاربری که به کاشان با آن وارد شده‌اید وارد شوید.

میان‌برها

(Ctrl + Enter) : اجرای سرور مشقی

Ctrl + Shift + Enter : تغییر دستگاه هدف و اجرای سرور مشقی

 : تغییر دستگاه هدف

Ctrl + S : ذخیره‌ی سرور مشقی