ارسال تعداد زیادی برنامه برای انتشار، از دید کافه‌بازار مناسب نیست و این برنامه‌ها «رد» خواهند شد. این موارد شامل:

 

  • روزانه حداکثر برای 10 برنامه (جدید یا آپدیت)، «درخواست انتشار» ارسال کنید. ارسال درخواست بیش از این مقدار، روند نظارت کافه‌بازار بر برنامه‌ها را دچار اختلال می‌کند و موجب تضییع حقوق سایر توسعه‌دهندگان می‌شود. این برنامه‌ها «رد» خواهند شد.

 

  • ارسال برنامه‌های متعدد با قالب یکسان و محتوای متفاوت قابل قبول نیست. هرگاه تشخیص دهیم برنامه‌ها به این شکل اسپم می‌شوند، از انتشار آن‌ها جلوگیری خواهد شد. حداکثر 10 برنامه با قالب یکسان و محتوای متفاوت قابل انتشار است.

 

  • انتشار برنامه‌هایی که پیش‌تر نمونه‌های زیادی از آن‌ها در کافه‌بازار منتشر شده‌ امکان‌پذیر نیست. موارد زیر، بخشی از برنامه‌هایی است که نمونه‌ی مشابه آن در کافه‌بازار فراوان است.
    چراغ قوه، برنامه‌های مدیریت RAM، مدیریت باتری، آنتی ویروس، خنک کننده‌ها، برنامه‌های ویرایشگر تصویر، ترجمه آنلاین(در این قالب نمونه)، برنامه‌های صرفا فروش شارژ، فروش شارژ و بسته(در این قالب نمونه)، ذکر شمارهای تک کاره.

 

در صورتی‌که در مورد این راهنما سوالی داشتید، می‌توانید سوال خود را در ایمیلی به آدرس developers@cafebazaar.ir با موضوع (subject) «راهنمای برنامه‌های اسپم» ارسال کنید.